FANDOM


Atmora je zamrznutý kontinent nachádzajúci sa ďaleko na severe od Tamrielu. Medzi Atmorou a Tamrielom sa nachádza More Duchov (Sea of Ghosts). Atmora bola domovom ľudí známych ako Atmorania počas Merethickej Éry.

Tumblr ns6duhzdE11uc23y1o1 500

Podnebie Editovat

Expedícia do Atmory v Treťom Veku ju opísala ako miesto neustálej zimy, len s minimálnymi známkami života a žiadnymi ľudskými obydliami. Správy opisujúce podnebie predtým, než kontinent zamrzol sa od seba odlišujú. Kniha Piesne Návratu (Songs of the Return) uvádza niekoľko zmienok o "vzdialených zelených letách" a "chladných zelených brehoch". Iné zdroje uvádzajú, že Atmora nikdy nebola miestom s miernym podnebím a kvôli tomu boli prvými osadníkmi lovci, ktorí nemali žiadne znalosti o poľnohospodárstve.

Pôvod ľudí Editovat

Legendy hovoria, že prví ľudia prišli do Tamrielu z Atmory v neskoršej Merethickej Ére. Nebol to jeden samotný presun, ale séria invázií, ktoré trvali stovky rokov, počas ktorých sa vyvinuli Nordi, Bretónci a Císarskí. Posledný z agresorov bol legendárny Ysgramor a jeho 500 Družníkov (Five Hundred Companions).

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.