FANDOM


Gaiden Shinji
Quotebg
""Najlepšie techniky sú odovzdávané tými, ktorí prežili.""
―Gaiden Shinji
Gaiden Shinji žil niekedy počas skorej až strednej Prvej Éry. Bol vodcom Rádu Diagny. Pod Gaidenovým vedením zaútočil Rád Diagny so spojenými silami Daggerfallu a Sentinelu na Orcské kráľovstvo, Orsinium. Táto vojna sa stala známou ako Obliehanie Orsinia. V 1E 948 Kráľ Jolie z Daggerfallu poslal list Gaidenovi s týmto obsahom "Orcovia veľmi obťažujú Wayrest a tým obmedzujú dopravu do srdca zeme." Spojeným armádam trvalo porazenie Orsinia 30 rokov.

Gaiden počas svojho života takisto založil Arénu v Imperial City, ktorá bola dokončená krátko predtým, než začalo Obliehanie. Gaiden zahynul spolu s mnohými ďalšími bojovníkmi počas Obliehania.

História

Gaiden padol niekedy medzi 1E 952 a 1E 973.

Posolstvo

Účastníci Arény si na Gaidena stále spomínajú ako na legendárneho hrdinu. Často spomínajú jeho meno v kontexte, ktorý nahrádza bohov, napríklad "Shinji s nami", alebo "pre Shinjiho dobro". Je takisto známy vďaka jeho výroku "Najlepšie techniky sú odovzdávané tými, ktorí prežili." Je po ňom pomenovaná pevnosť Shinjiho Zráz (Shinji's Scarp).

Príslovia

"Najlepšie techniky sú odovzdávané tými, ktorí prežili."

"Česť nosí tvár tvojho ďalšieho nepriateľa."

"Najlepší vodca je neustály študent."

"Drž sa štýlu, ktorý porazí tvojho protivníka."

"Každý deň posteľ vriaceho uhlia, každá noc ponorenie do studenej vody."

"Žiaden duel by nemal trvať dlhšie než 8 sekúnd."

Zaujímavosti

- Gaidenov výrok o technikách sa na obrazovke zjaví vždy, keď hráč zapne Arenu. Gaiden je teda prvou spomenutou postavou v celej The Elder Scrolls sérii.

- V Arene sa datuje jeho výrok do 1E 947, v Oblivione do 1E 946 a v Skyrime do 1E 490.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.