FANDOM


Kagrenac by laamdt-d4veo5g

Kagrenac bol brilantný inžinier a opracovávateľ magických predmetov Dwemerov, za čo si vyslúžil viaceré tituly: "Veľkňaz", "Najvyšší Inžinier" a "Tonálny Šéf Architektov" (Chief Tonal Architect). Najznámejší sa stal kvôli svojej práci s mytologickými silami a pre vytvorenie prvého Numidia. Jeho teórie o vytvorení nového boha sú spísané v knihe Božská Metafyzika (Divine Metaphysics).

Biografia Editovat

Keď Dwemerskí baníci objavili Lorkhanovo Srdce, Kagrenec začal skúmať jeho moc a snažil sa odhaliť tajomstvo nesmrteľnosti. Vytvoril tri nástroje, ktoré dokázali manipulovať so silami Srdca. Boli to dýka Keening, kladivo Sunder a rukavica Wraithguard.

Po uzavretí mieru medzi Chimermi a Dwemermi začal Kagrenac tajne pracovať na Srdci v snahe vytvoriť nového boha, ktorý by Dwemerom pomohol vziať Resdayn (skorší názov Morrowindu). Tieto plány však bolo odhalené Dagoth Urom a Rodom Dagoth, čo viedlo k vypuknutiu Vojny Prvej Rady (The War of the First Council). Niektorí tvrdia, že Dagoth Ur zabil Kagrenaca, iní zas, že Kagrenac použil tri nástroje na Lorkhanovo Srdce a všetci Dwemeri zmizli z Tamrielu.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.