FANDOM


Karmínová Loď bolo plavidlo plné Kothringských pasažierov nakazených Knahatenskou Chrípkou z Black Marsh, ktoré smerovalo do Hammerfellu. Ich expedícia začala 9. dňa Prvého Semena (9th of First Seed), 2E 563. Opakovane sa snažili zakotviť v prístavoch počas celého jedného roka, boli však odmietnutí, keďže Hammerfell nechcel podporovať šírenie nákazy. Po týchto udalostiach loď zamierila západne do Abeceánskeho mora, aby "nebola už nikdy videná".

Avšak potom čo pasažieri umreli na chrípku, prišla skupina pirátov s cieľom vyrabovať loď. Potom čo ju prehľadali a našli telá mŕtvych Kothringov v jednej miestnosti o nich už nik nepočul.

Obyvatelia si tento deň pripomínajú Dňom Hanby, 20teho dňa Dažďovej Ruky, počas ktorého všetci obyvatelia prístavov a pobreží ostávajú zatvorení vo svojich domoch.

V The Elder Scrolls Online, Kuralit hovorí ako bol členom posádky lode menom Bountiful Mara a všimol si túto tajomnú Karmínovú Loď skôr než ktokoľvek pred ním. V dôsledku prekliatia tejto lode všetci neskôr zmizli, okrem neho.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.