FANDOM


Knahatenská chrípka je smrteľná choroba, ktorá napadla väčšinu Argonie v Druhej Ére. To, či chrípka vznikla prirodzenými príčinami, alebo bola vytvorená Argoniánskym šamanom ako pomsta za utláčanie jeho ľudu je stále príčinou diskusií. Choroba mala svoje korene v Stormholde v 2E 560 a rýchlo sa rozšírila do všetkých rohov Black Marsh, zabíjajúc všetko okrem plazov. Chrípka trvala viac než 40 rokov a decimovala celé kultúry (hlavne Kothringi). Takisto vyhnala zo zeme prisťahovalcov. V 2E 560 sa dostala k Senchalu v Elsweyre a takisto zničila značné sekcie Argonie, avšak Hist sa ukázali byť voči nej imúnne.

Chrípka pomohla Argonii dočasne sa oslobodiť od Impéria počas Druhej Éry, keďže zem bola obyvateľná len Argonianmi.

V Hammerfelle, 20. dňa Dažďovej Ruky (20th of Rain´s Hand), si obyvatelia pripomínajú Deň Hanby (Day of Shame), deň, kedy pasažieri Karmínovej Lode (Crimson Ship), ktorá bola plná ľudí s touto chorobou, bol zakázaný vstup do Hammerfellu. Aj napriek tomu, že tento čin zabránil chorobe rozšíriť sa do ich zeme, spomína sa na tento deň ako na hrozný v ich histórii.

Správy o chrípke takisto vytvorili napätie v Cyrodiile počas Tretej Éry. Neskôr sa ukázalo, že to boli falošné správy šírené Argoniánmi, ktorí sa chceli pomstiť Blackwoodskej Spoločnosti (Blackwood Company.)

Altmerská kráľovná Ayrenn pomohla po chrípke Khajiitom obnoviť poriadok. Z tohto dôvodu jej a Altmerskému Domíniu prisahali vernosť.

V High Rock zabila chrípka prominentného obchodníka Pierrica Cumberlanda. Takisto ukončila Dynastiu Wayrest´s Gardner, z ktorej umrel každý člen, spolu s celou kráľovskou rodinou.

Ayleidský duch, ktorého stretol Vestige v Shadowfene počas Vojny Troch Práporov (Three Banners War) predpokladal, že chrípku vytvorili jej ľudia aby sa pomstili ich bývalým Argoniánskym a Kothringským otrokom, ktorí sa spolu s Alessiánmi vzbúrili.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.