The Elder Scrolls Wiki
Advertisement
Alinor/Summersetské ostrovy
Merethická éra–dodnes
Aldmerd.png
Summersetské ostrovy
Poloha v rámci kontinentu
Lore
Hlavní město Alinor
Rozloha cca 350 000 km² (4E 201)[1]
Nejvyšší bod Eton Nir
Státní zřízení Oligarchie
Vláda Thalmor
Měna Neznámá[2]
Jazyk Tamrielština
Rasy AltmerovéAltmerové Altmerové
Náboženství Auri-El (oficiální)
Herní údaje
Hry The Elder Scroll: Arena, Elder Scrolls Online

Summersetské ostrovy (tiež zvané aj Sumurset, Summurset a Sumerset), alebo Alinor (počas Merethickej éry a znova po 4E 22) sú súostrovím pozostávajúcim z troch hlavných ostrovov: Summerset, Auridon a Artaeum. Nachádzajú sa na juhozápade od Tamrielu, západne od Valenwoodu. Provincia je domovom Altmerov. Ostrovy boli považované za súčasť Tamrielskej ríše, napriek tomu že sa nachádzajú v Abeceánskom mori.

Náboženstvo

Náboženstvo Altmerov je vzhľadom k ich kultúre, hrdinom, Aeadrám a Daedrám veľmi zaujímavé. K bohom ktorých vyznávajú patria: Auri-El, Trinimac, Magnus, Syrabane, Mara, Stendarr a Phynaster. Ich hlavným nepriateľom spomedzi bohov je Lorkhan.

Významné miesta

Alinor - hlavné mesto ostrova.

Kryštálová Veža (Crystal Tower) - monument pre zosnulých duchov elfského ľudu. Pozdĺž trblietavých stien veže sú hroby padlých Altmerov, ktorí prišli na toto územie v skorších dobách. Veža slúži ako pripomienka na silu elfov, ktorí sa na krátky okamih v histórii dokázali spojiť.

Firsthold - najväčšie mesto Auridonu a druhé najväčšie miesto provincie.

Skywatch - prístavné mesto na východe Summersetských ostrovov. V 1E 1301 bolo mesto obliehané Sloadmi počas ich invázie do ríše elfov.

Reference

  1. Odhad dle měřítka k této mapce[1]
  2. Poznámka: dá se předpokládat, že jelikož se Thalmor snaží co nejvíce distancovat od císařské vlády, má svou vlastní oficiální měnu
Advertisement