FANDOM


Geopolitical map of tamriel in 4e201 english by fredoric1001-d6wclgg

Yokuda, ležiaca západne od Tamrielu

Yokuda, niekedy nazývaná aj Yakuda, ležiaca na západ od Tamrielu, bola domovom Ľavorukých elfov a Redguardov, ktorí boli v tom čase nazývaní Yokuda. Väčšina kontinentu sa potopila v 1E 792, avšak o príčine tejto katastrofy sa debatuje dodnes. Niektorí tvrdia, že bola spôsobená sériou zemetrasení, iní zas, že za tým stála Ansejská skupina preslávených Redguardských bojovníkov, Hiradirge. Obyvatelia Yokudy utiekli pred katastrofou do Tamrielu v roku 1E 808. Z provincie do ktorej utiekli sa neskôr stal Hammerfell.

Prostredie Editovat

Keď ešte kontinent existoval, nachádzali sa na ňom skalnaté a neúrodné kopce, ktoré striedala úrodná kombinácia sofistikovanej agrikultúry, politiky a vojenstva. Bolo to tvrdé prostredie, ktoré dobre vytrénovalo obyvateľov Yokudy na život v Tamrieli.

História Editovat

O histórii kontinentu sa vie len málo, avšak odohrala sa tu séria občianskych vojen. Prvá sa odohrala v 1E 376 a druhá počas 1E 792. Počas poslednej občianskej vojny boli jedinými známymi účastníkmi členovia "odpadlíckej skupiny Ansei zvaní Hiradirge", ktorí boli porazení v 1E 792. V určitom období boli Redguardi vo vojne s Ľavorukými elfmi, ktorých porazili použitím Orichalkových zbraní.

Náboženstvo Editovat

Hlavné náboženstvo Yokudy je kombináciou ich tradičného pantheónu a uctievania predkov.

- Satakal

- Ruptga

- Tu'whacca

- Zeht

- Morwha

- Tava

- Malooc

- Diagna

- Sep

- Hoonding

- Leki

- Onsi

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.